Mrzeżyno to miejscowość położona na Pomorzu Szczecińskim, pomiędzy Kołobrzegiem a Rewalem. Znajduje się tutaj port morski, usytuowany u ujścia rzeki Regi, wykorzystywany przez łodzie rybackie. W sezonie letnim miasto ożywa za sprawą turystów, przyjeżdżających tutaj w poszukiwaniu odpoczynku w spokojnej atmosferze. To ośrodek turystyczny lubiany głównie ze względu na piękną, bardzo czystą, piaszczystą plażę. Oddzielona od zabudowań lasem, z płaskim zejściem do wody, sąsiaduje z rybackim portem, gdzie możemy kupić rybę prosto z kutra.

Atrakcją są też rejsy wycieczkowymi statkami, w tym stylizowanym na piracki okręt żaglowcem, po morzu. Mrzeżyno chętnie wybierają osoby lubiące pływać po Bałtyku jachtami czy na deskach surfingowych. Na miejscu znajdziemy także wypożyczalnie sprzętu wodnego – podobnie jak przy oddzielonym mierzeją od morza jeziorze Resko Przymorskie. Jeżeli chodzi o turystykę aktywną, w okolicach popularne są rowerowe wycieczki – możemy wybrać się do sąsiednich miejscowości albo wzdłuż malowniczych pętli, podziwiając okoliczne lasy i korzystając z nadmorskiego powietrza. W pobliżu znajdziemy również ośrodek jazdy konnej, możemy więc wypoczywać na łonie natury na wiele różnych sposobów.

Jeżeli chodzi o noclegi, Mrzeżyno charakteryzuje raczej oferta dla turystów szukających ciszy i niechcących wydawać majątku (wybór hoteli na Meteorze). Znajdziemy tutaj liczne ośrodki wczasowe i pensjonaty, a także pola namiotowe i prywatne kwatery. W sezonie działa wiele restauracji i sklepów. Położone jest niecałe 20 km od Kołobrzegu, warto więc wybrać się, by zwiedzić to miasto. Duży portowy ośrodek, należący do największych miast regionu, był na przełomie XIX i XX wieku jednym z modnych uzdrowisk, czego ślady widać w dzisiejszej architekturze. Dzisiaj znajdziemy tam liczne restauracje, kawiarnie, kluby, miejsca związane ze sztuką i muzyką, a z atrakcji turystycznych – m. in. Muzeum Oręża Polskiego, inne muzea, forty – pozostałości dawnych linii umocnień, czy też latarnię morską. Jadąc na zachód około 30 km, dotrzemy do Rewala, który obfituje w rozrywki związane z morzem, parki rozrywki itp. Trudno więc się nudzić, bowiem chociaż nie w samym Mrzeżynie, to w niedalekiej odległości znajdziemy mnóstwo ciekawostek. To świetne miejsce na wakacje z dziećmi, gdyż nie ma problemu z wypośrodkowaniem pomiędzy zwiedzaniem okolicy a zdrowym i aktywnym wypoczynkiem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>