Nowy Targ to miasteczko położone w Polsce południowej. Ze względu na doskonałą lokalizację na szlaku komunikacyjnym każdego roku przyjeżdża tu bardzo wielu turystów, nie tylko z Polski, ale również z innych krajów. Wybierając się na urlop czy to w Pieniny, czy w Tatry, warto choć jeden dzień zostać w Nowym Targu, aby móc poznać najważniejsze atrakcje turystyczne, jakie to miasto ma do zaoferowania swoim gościom.

Co warto zobaczyć w Nowym Targu? Przebywając w Nowym Targu, warto znaleźć chwilę, aby odwiedzić Muzeum Podhalańskie. Nosi ono imię Czesława Pajerskiego, który był założycielem muzeum oraz pierwszym jego kustoszem. Muzeum Podhalańskie swoją siedzibę ma w centrum miejscowości na rynku, w budynku miejskiego ratusza. Na niezbyt wielkiej przestrzeni przez lata zgromadzono ponad siedem tysięcy rozmaitych eksponatów, które przedstawiają zarówno historię, jak i rozwój kulturowy całego regionu. W Muzeum Podhalańskim znajduje się również dosyć okazały zbiór twórczości Edwarda Sufora. Był to bardzo kontrowersyjny artysta. Jego twórczość do dziś budzi skrajne emocje – jednych zachwyca, inni zaś czują się głęboko zdegustowani. Ze względu na specyfikę swojej działalności artysta ten został okrzyknięty podhalańskim Nikiforem. Za wejście na teren muzeum obowiązuje opłata w wysokości kilku złotych. Zgromadzone zbiory można oglądać od poniedziałku do piątku oraz w soboty po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Również w budynku nowotarskiego ratusza jest zorganizowana stała wystawa nosząca tytuł Miasto Nowy Targ – Jan Paweł II; Przeszłość i Obecność. Została ona otwarta w 2011 roku. Zgromadzono tu rozmaite pamiątki bezpośrednio związane z Ojcem Świętym. Pamiątki po Papieżu Polaku pozyskano głównie ze źródeł prywatnych. W znacznej większości dotyczą one czasu, kiedy jeszcze jako Karol Wojtyła sprawował on funkcje kościelne w Krakowie, jednak wśród bogatych zbiorów znaleźć można także eksponaty pochodzące z okresu pontyfikatu papieża.

Gdzie się zatrzymać? Chcąc dokładnie poznać ciekawe zabytki w Nowym Targu, do których oprócz obiektów muzealnych zaliczają się między innymi bardzo urokliwe kościoły, należałoby zostać w mieście dłużej niż jeden dzień. Bogata baza noclegowa sprawia, że znalezienie noclegu jest dosyć proste. Wybierać można spośród kilkudziesięciu obiektów o różnym standardzie, choć przeważają niewielkie pensjonaty. Pełna oferta wypoczynkowa dostępna jest na stronach internetowych. Wystarczy w pole wyszukiwania wpisać zapytanie o 'noclegi Nowy Targ'.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>