Pogoda w górach jest bardzo zmienna, nawet słoneczny dzień może znienacka zamienić się w okropnie deszczowy. Jeśli wybierzecie się do Kościeliska to nic straconego, bo ta miejscowość posiada również wiele atrakcji turystycznych, które można oglądać w dni o gorszej aurze. Co należy koniecznie zobaczyć podczas pobytu w tej części polskich Tatr?

Styl zakopiański, odnoszący się do architektury domów wznoszonych na polskim Podhalu jest bardzo charakterystyczny i stąd rozpoznawalny właściwie na pierwszy rzut oka. Warto jednak dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób i dlaczego wznoszone są domy właśnie o takiej konstrukcji. Najlepszym miejscem do zdobycia informacji na ten naprawdę fascynujący temat jest funkcjonujące Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Wizyta w tym wyjątkowym miejscu z pewnością nie tylko pozwoli na poznanie historii samego stylu, ale również na nazwiska osób, które są uznawane za najwybitniejszych twórców tego nurtu. Zatem warto zdecydować się na ➮Kościelisko jako na miejsce spędzania wolnych dni, które umożliwia nam dobrze dobrana baza noclegowa.

Kościół Jezuitów na Górce to z kolei miejsce, w którym można zobaczyć praktyczne zastosowanie stylu zakopiańskiego w odniesieniu do budowli o charakterze sakralnym. W pięknym wnętrzu tej świątyni można znaleźć dzieła twórców uznawanych za mistrzów w swoim fachu, stąd też właśnie jest to miejsce, którego nie sposób odwiedzić w trakcie pobytu. W pobliżu można również odwiedzić dom, w którym mieści się dziś Muzeum Harcerskie. W trakcie swojego życia mieszkała tu Olga Nałkowska, która wraz ze swoim mężem, Andrzejem Nałkowskim, stworzyła w 1911 roku polskie harcerstwo, zwane ówcześnie skautingiem.

Bez wątpienia należy zwrócić swoją uwagę na Muzeum Karola Szymanowskiego, znajdujące się na parterze pięknej willi „Anta”, w której słynny polski kompozytor zamieszkiwał w okresie przed II wojną światową. Muzeum posiada wiele interesujących pamiątek po kompozytorze, a zwiedzającym towarzyszą dźwięki muzyki skomponowanej przez słynnego twórcę, który w swojej twórczości czerpał z muzycznego folkloru Podhala, silnie obecnego w jego dziełach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>