Planując urlop na Pomorzu, warto rozważyć wybranie miasta niekoniecznie położonego na samym wybrzeżu, ale za to bogatego w różne atrakcje turystyczne. Takim miastem jest na pewno Słupsk, o bogatej i tajemniczej historii, który rokrocznie decyduje się odwiedzić coraz więcej osób. Ta miejscowość nad rzeką Słupią to świetny pomysł na aktywne wakacje połączone ze zwiedzaniem i poznawaniem historii tego regionu. To również dobra okazja na tańszy nocleg niż w nadmorskich kurortach.

Baza noclegowa jest bardzo różnorodna i z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Noclegi w mieście Słupsk to hotele, hostele, pensjonaty i kwatery prywatne. W okolicznych wioskach znajduje się wiele gospodarstw agroturystycznych. To pomysł zdecydowanie dla osób, którym marzy się odpoczynek na łonie przyrody. Słupsk to świetna baza wypadowa do wycieczek po całym Pomorzu i do wypadów na okoliczne plaże w słoneczne dni. W okolicy znajdziemy też wiele szlaków kajakowych oraz tras rowerowych. Dlatego też, decydując się na nocleg w Słupsku warto spędzić ten czas aktywnie i sportowo.

Samo miasto nad rzeką Słupią jest bardzo bogate jeśli chodzi o atrakcje turystyczne. Siedemset lat historii tego miasta warto poznać w muzeum miejskim. Koniecznie należy zobaczyć też Zamek Książąt Pomorskich. Będąc na starówce, warto zwrócić uwagę na jej walory architektoniczne. W Słupsku, jak i w jego okolicach, szczególnie w sezonie letnim, odbywa się bardzo dużo festiwali i imprez plenerowych. To świetna okazja do poznania historii, kultury, a także kuchni regionalnej Ziemi Słupskiej. Warto też zapoznać się z historią bursztynu i jego wpływem na rozwój i kulturę tego regionu. Na miłośników turystyki kulinarnej czekają specjały Słupskiej Spiżarni Regionalnej. Z całą pewnością można powiedzieć, że nocleg w Słupsku pozwoli nam na zaplanowanie bardzo atrakcyjnego urlopu. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy historii i ciekawych zabytków, ale również osoby lubiące aktywny, sportowy wypoczynek na łonie przyrody. Słupsk jest też świetną bazą wypadową do wycieczek na nadbałtyckie plaże i poznawania walorów Morza Bałtyckiego. Na pewno nie zabraknie nam w tym mieście pomysłów do planowania kolejnych dni urlopu. Urlop tutaj to świetny pomysł na dłuższy i krótszy odpoczynek nad polskim Morzem Bałtyckim oraz zwiedzanie Pomorza.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>