Każdy kto chce odpocząć na łonie natury powinien chociaż na kilka dni wybrać się na urlop do Węgierskiej Górki. Jest to niewielka miejscowość, głównie o charakterze turystycznym, która położona jest na obszarze Beskidu Żywieckiego, na południe od Żywca. Przez cały rok działa w miejscowości doskonale rozwinięta baza noclegowa, na którą w zdecydowanej większości składają się kwatery prywatne oraz niewielkie pensjonaty. W zależności od rodzaju wybranej oferty turysta może liczyć na sam nocleg lub na nocleg z całodziennym wyżywieniem. Niektóre obiekty mają wśród swoich usług również pakiet usług dodatkowych, do których zaliczyć można chociażby zwiedzanie okolicy z doświadczonym przewodnikiem. Przed przyjazdem na urlop warto wcześniej zadbać o internetową rezerwację noclegu, gdyż zwłaszcza w szczycie sezonu turystycznego może na miejscu okazać się, że brakuje wolnych łóżek.

Okolica Węgierskiej Górki sprzyja aktywności fizycznej. Dogodne położenie miejscowości, z centrum której wychodzi kilka szlaków turystycznych sprawia, że wielu turystów odpoczywających nad rzeką Sołą decyduje się na aktywne spędzenie wolnego czasu. W ciągu całego roku organizowane są również liczne imprezy sportowe, których głównym celem jest promocja zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Do takich imprez można zaliczyć Rajd Rowerowy, Spotkania Miłośników Gór, Zawody w Narciarstwie Alpejskim czy Bieg na szczyt Rysianki. Wszystkie wymienione imprezy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczestników, jak i kibiców.

Okolica Beskidu Żywieckiego to także dogodne miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego. Wymaga ono jednak nie lada kondycji fizycznej i sporego doświadczenia, gdyż okoliczne wzniesienia nie należą do najłatwiejszych jeżeli chodzi o kolarstwo górskie. Zmęczeni aktywnością turyści mogą odpocząć nad brzegiem niewielkiej rzeki lub wybrać się nad położone niedaleko Jezioro Żywieckie, gdzie piaszczyste plaże zachęcają do wypoczynku. Tam można również wypożyczyć sprzęt pływający. Do dyspozycji gości są kajaki, rowerki wodne a także niewielkie żaglówki, które można wypożyczyć bez konieczności legitymowania się patentem żeglarskim.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>