Uwielbiacie romantyczną scenerię? Nie wiecie, gdzie zabrać swoją dziewczynę? Macie ochotę spędzić z rodziną swój wolny czas, poświęcając go tylko i wyłącznie im, jednocześnie pragnąć, by był on wykorzystany do maksimum? Zdecydowanie na swój urlop powinniście rozważyć pobyt w Wilkasach! Ta urocza miejscowość od dawna przyciąga turystów, a turystyka jest tutaj głównym źródłem utrzymania jej mieszkańców! Położona na Mazurach, w województwie warmińsko-mazurskim oferuje wszystko, czego tylko dusza może zabraknąć w takim uroczym miejscu. Nie zabraknie tutaj miejsca na spacery, spędzenie wspólnych wyjątkowych chwil ze swoją drugą połówką, a wspomnienia, które stąd zabierzesz, na długo pozostaną z pewnością w pamięci!

Wilkasy są dużą mazurską wsią zamieszkiwaną przez półtora tysiąca mieszkańców. Wspomniana wcześniej turystyka i coraz większy ruch turystyczny przyczynia się systematycznie do zwiększania liczby miejsc noclegowych – baza noclegowa jest tutaj naprawdę imponująca i gwarantuje niemalże każdemu znalezienie czegoś w sam raz dla siebie. Nie zabraknie tutaj pól namiotowych lub miejsc, w których będziecie mogli rozłożyć się z namiotem, również nie zabraknie innych możliwości, jeżeli chodzi o wygodny nocleg – wszystko w rzeczy samej uzależnione preferencji oraz potrzeb. Wilkasy znane są z gościnności gospodarzy – niczego Ci tutaj nie zabraknie, o tym możesz być przekonany!

Głównymi atrakcjami turystycznymi tego regionu bez dwóch zdań są jeziora. Wilkasy otoczone są przez cztery z nich – Niegocin, Tajty, Wilkasy Duże i Małe. Każde z tych jezior jest świetnym miejscem często wybieranym na praktykowanie różnych sportów i aktywności fizycznych, a zwłaszcza jezioro Niegocin jest do tego często obieranym celem – nic dziwnego, jest w końcu trzecim co do wielkości jeziorem w całej Polsce! Do popularnych sportów wodnych uprawianych w tej okolicy należą żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing. Na ich potrzeby znajdziemy kilka przystani, w których możemy wypożyczyć interesujący nas sprzęt sportowy. Nawet jeśli nie interesujesz się aż w takim stopniu tego typu sportami, wciąż na pewno z radością będziesz miał okazję spacerować wokół jezior – w Wilkasach bez problemu każdy znajdzie coś, co lubi! My polecamy serdecznie do skorzystania z urlopu w tej wsi nie tylko od święta!

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>